Rex

Rex

Rex-

Ciągniki Landini Rex są od podstaw tworzone jako specjalistyczne maszyny do sadu. Są to ciągniki wąski a zarazem niezwykle masywne, posiadają dużą moc, wysoki moment obrotowy przy bardzo niskich obrotach. Model ten wyposażony jest w bardzo dobrze zestopniowaną skrzynię biegów, 4 słupkową kabinę o bardzo dobrej widoczności. Należy dodać że kabina w tym modelu jest gazoszczelna, a po zastosowaniu filtrów węglowych można nim wykonywać zabiegi w bezpieczny, efektywny i komfortowy sposób. Bezpieczeństwo poprawia również system IBS. Jest to załączanie hamulca przednich kół, co jest bardzo przydatne np. w transporcie.


Silnik
Silnik jaki został wykorzystany w modelu Rex to sprawdzona i bardzo trwała jednostka Perkins. Idealnie nadaje się ona do ciężkich prac, gdzie potrzebna jest duża moc przy niskich obrotach. Dzięki temu zmniejszamy zużycie paliwa oraz zredukowane są wibracje i hałas.

Do wyboru mamy silniki:
3 cylindrowy turbodoładowany o pojemności 3300 cm3
4 cylindrowy wolnossący o pojemności 4400 cm3
4 cylindrowy o turbodoładowany o pojemności 4400 cm3
Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt że jednostki te posiadają bezpośredni wtrysk paliwa.

Kabina

Oryginalna i w pełni wyprodukowana przez firmę Landini kabina spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa i komfortu operatora. Niska i równa podłoga sprawia że wsiadanie i wysiadanie nie sprawia żadnego problemu operatorowi. W standardzie do ciągnika otrzymujemy filtr węglowy i papierowy co w połączeniu z klimatyzacją daje bardzo wysoki poziom filtracji. Dzięki zastosowaniu szerokich uszczelek w drzwiach i oknach kabina stała się gazoszczelna.

Skrzynia biegów

Skrzynia jest sercem każdego ciągnika. Im lepiej zestopniowana skrzynia tym lepsze osiągi i mniejsze spalanie ma ciągnik. Model Rex oferuje aż 6 opcji skrzyni biegów.

Wersja Techno:
Rewers Mechaniczny (max 37 km/h)
12+12 – 4 biegi do pryskania (w zakresie 4-10 km/h przy 1400 obr/min)
16+16 - z biegami pełzającymi (od 0,16 km/h)
 

Wersja Top:
Rewers Mechaniczny (max 39,72 km/h)
15+15 - 6 biegów do pryskania (w zakresie od 4-10 km/h przy 1400 obr/min)
20+20 - z biegami pełzającymi (od 0,16 km/h)
 
Rewers ELEKTRO-hydrauliczny (max 38,58 km/h)
30+30 - 12 biegów do pryskania (w zakresie od 4-10 km/h przy 1400 obr/min)
40+40 - z biegami pełzającymi (od 0,13 km/h)

Dzięki zastosowaniu rewersu elektro-hydraulicznego zmiana kierunku jazdy następuje niezwykle płynnie bez konieczności zatrzymywania się oraz bez potrzeby użycia sprzęgła. Możliwa jest również zmiana biegów przy użyciu przycisku w dźwigni zmiany biegów oraz regulacja czułości rewersu co pozwala dostosować rewers do różnych prac. Dodatkowo możemy korzystać z biegów Hi-Lo, które zmieniamy pod obciążeniem.

Dla zwolenników prostych rozwiązań jest skrzynia w pełni mechaniczna z mechanicznym rewersem,  która zadowala swoja prostotą, niezawodnością oraz minimalnymi kosztami eksploatacji.


Układ hydrauliczny

Model ten posiada niezwykle mocny układ hydrauliczny. W podstawowej wersji mamy do dyspozycji pompę o imponującym wydatku 82,2 l/min, co w ciągniku sadowniczym jest rewelacyjnym parametrem. Jest również możliwość zwiększenia wydatku do 100,8 l/min. W standardowej wersji mamy do dyspozycji 4 wyjścia hydrauliczne z tyłu, w wersjach topowych możemy mieć 8 wyjść hydraulicznych z tyłu i 10 z przodu ciągnika. Podnośnik tylny może być sterowany mechanicznie lub elektronicznie a jego udźwig wynosi 2600 kg.

 

 

 
 
Pobierz folder
Download this file (Rex.pdf)REX[ ]721 kB