Aries

PRZEDNI WAŁ ODBIORU MOCY

 

 Aries przedni wal

Przedni wał odbioru mocy projektowany i produkowany jest dzięki ogromnemu doświadczeniu w realizacji zespołów napędu maszyn rolniczych, i charakteryzuje się szybkim i bezpiecznym montażem. Posiada wewnętrzne wielotarczowe sprzęgło mokre umieszczone w kąpieli olejowej, kontrolowane przez układ elektrohydrauliczny, który pozwala na stopniowe uruchamianie ciągnika, regulowane w zależności od rodzaju sprzężonego narzędzia. To umożliwia zmniejszenie do minimum zderzeń pomiędzy ciągnikiem i sprzężonym urządzeniem w fazie uruchamiania, i zachowanie ich wzajemnej integralności.

 

MOCNE STRONY

 

Układ całkowicie zintegrowany

Przedni wał odbioru mocy PTO Aries posiada obwód hydrauliczny uruchamiania elektrohydraulicznego, całkowicie zespolony z tymże PTO.

Wewnętrzne wielotarczowe sprzęgło mokre umieszczone w kąpieli olejowej

Tarcze, które Aries stosuje w sprzęgłach są najlepsze ze wszystkich tarcz znajdujących się na rynku; posiadają one specjalny kształt sinusoidy, który zapewnia łatwość umieszczenia mechanicznego, chroniąc w ten sposób silnik.

Regulowany układ elektrohydrauliczny

Oprócz delikatności uruchamiania zagwarantowanej sprzęgłem, istnieje specjalne urządzenie regulacji uruchamiania, które pozwala na jeszcze lepsze dostosowanie czasu potrzebnego wałowi odbioru mocy do osiągnięcia całkowitych obrotów, mając na względzie używane narzędzie; polepsza to funkcjonowanie połączenia narzędzie - ciągnik.

 

Znakomita wydajność funkcjonowania

 

Specjalne testy wykonane poprzez mierzenie temeratury osiągniętej przez wał odbioru mocy PTO Aries po długim i ciężkim użyciu, świadczą o doskonałej wydajności zapewnionej przez cały system

Gama

Moc HP

Zakres mocy ciągnika

Liczba zębów

Obrót osi  wału odbioru mocy (PTO)

Typ sprzęgłaObwód hydrauliczny poprzez uruchomienie sprzęgła

ARIES F.E.

Do 110

Do 110

Z 6

CCW

Sprzęgło zewnętrzne suche elektrohydrauliczne

Pochodzący z ciągnika

ARIES F.E.

Do 110

Do 110

Z 21

CCW

ARIES 1100

Do 120

Do 120

Z 6

CCW

Sprzęgło tarczowe zanurzone w kąpieli olejowej, elektrohydrauliczne

Niezależny (zespolony wewnątrz przedniego wału odbioru mocy FPTO)

ARIES 1100

Do 120

Do 120

Z 21

CCW

ARIES 220 HP

Do 220

Do 220

Z 6

CCW/CW

Sprzęgło tarczowe zanurzone w kąpieli olejowej, elektrohydrauliczne

Niezależny (zespolony wewnątrz przedniego wału odbioru mocy FPTO)

ARIES 220 HP

Do 220

Do 220

Z 21

CCW/CW

 

Podnośniki przednie Aries

 

Aries dysponuje całą gamą zaczepów przednich o różnej zdolności podnoszenia, od 800 kg do 5.000 kg. Montaż zaczepu jest łatwy i szybki, ponieważ dostarczony on zostaje w całości wraz z wyposażeniem, które ułatwia przymocowanie do ciągnika. Również podłączanie hydrauliki jest tak samo proste: wystarczy rozciągnąć i umocować wzdłuż ciągnika odpowiednie przewody

 

MOCNE STRONY

 

Antykorozyjna obróbka powierzchni przed lakierowaniem

 

Specjalne pokrycie kataforetyczne nałożone przed lakierowaniem zapewnia conajmniej 3 razy wyższą odporność na utlenianie niż normalne standardy tego sektoru.

 

Zindywidualizowane wyposażenie w akcesoria do montażu

 

Skrzynka zakotwienia i zestaw hydrauliczny do podłączenia do ciągnika są opracowywane dla każdego poszczegól¬nego typu ciągnika i pozwalają na szybki i łatwy montaż.

 podnosnik-przedni

Funkcja podwójnego i pojedynczego działania, oraz blokady.

 

Dzięki specjalnemu wyłącznikowi, podnośnik przedni Aries może spełniać funkcję podwójnego działania (podnoszenie i pchanie), pojedyncze¬go działania (podnoszenie i opuszcza¬nie), oraz blokady (ramiona podnośnika zablokowane).

 

Możliwość regulowania ramion podnośnika


Ramiona podnośnika Aries mogą być regulowane w ten sposób, że mogą być ustawione w pozycji sztywnej lub spływającej. Mogą być też zamknięte, kiedy nie są w użyciu.

Seryjne wyposażenie w trzeci punkt i w specjalne zaczepy do szybkiego sprzęgu Aries Zaczepy do szybkiego sprzęgu Aries są uznane za najbardziej odporne i niezawodne ze wszystkich zaczepów obecnych na rynku. Tę wyśmienitą jakość zawdzięczają one specjalnemu mechanizmowi kinematycznemu zatyczki (patent Aries), który gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa i konserwację możliwą do wykonania w przeciągu kilku sekund.

 

Modułowość systemu

 

Nabycie podnośnika Aries oznacza dokonanie prawdziwej inwestycji: można go przystosowywać do każdego nowego modelu ciągnika nabywając nowy zestaw akcesorii do zaczepu.

 

Gama
Zdolność podnoszenia [KN]
Zakres mocy ciągnika [HP]
ARIES 18 od 9 do18 do 100÷ 110
ARIES 25 od 15 do 25 do 140÷ 160
ARIES 35 od 22 do 35 od 110 do 210
ARIES 40 od 30 do 40 od 140 do 260